Lajmët
El-xhebbar (I gjithefuqishmi) - Wednesday, 10 December 2014 21:28
Rreth caktimit të Zotit - Wednesday, 10 December 2014 21:29
Mrekullia e Israsë dhe Miraxhit - Wednesday, 10 December 2014 21:30
Er-Rezzak 2 (Furnizuesi) - Wednesday, 10 December 2014 21:32

Thirr Në Radio Skype

 Demaçi: Viti 2014 më i keqi për shtetin e Kosovës
Last Updated on Dec 30 2014

Demaçi: Viti 2014 më i keqi për shtetin e Kosovës

“Ky ka qenë viti më i pasuksesshëm për Kosovën. Dashtë Zoti e mos na u përsërit më! Më shumë u bë luftë për pushtet sesa për shtet. Ajo që përjetuam për këta gjashtë muajt paraprakë tregoi se nuk jemi pjekur ende. Kështu që,...
Hasani: Asnjëherë nuk do ta votoja Isën për kryeministër
Last Updated on Dec 30 2014

Hasani: Asnjëherë nuk do ta votoja Isën për kryeministër

Gjatë debatit në Info Magazinë të Klan Kosovës, Hasani ka deklaruar se nuk mund ta votojë Mustafën për kryeministër, kur më shumë se 25 vjet më parë janë gjendur në dy taborë krejtësisht të kundërta. “Me qenë në Kuvend nuk e...
Thaçi nuk e di datën e përmbylljes së dialogut Kosovë-Serbi
Last Updated on Dec 30 2014

Thaçi nuk e di datën e përmbylljes së dialogut Kosovë-Serbi

"Negociatat me Serbinë do të vazhdojnë në fillim të shkurtit. Niveli do të jetë i takimit mes kryeministrave dhe zëvendëskryeminsitrave. Gjithmonë me bazë në Marrëveshjen e Prillit edhe pse Serbia po punon që t'i zhagitë këto...
Nuk jam presidente e zarfit, as e Amerikës
Last Updated on Dec 30 2014

Nuk jam presidente e zarfit, as e Amerikës

“Për mua ishte e rëndësishme që ta kem precedentin e duhur, që ta kem praktikën e duhur në vend dhe që të vendos një trashëgimi të pushtetit tonë për respektimin e institucioneve të vendit dhe respektimin e kushtetushmërisë dhe...
E dashura e Putin merr timonin e grupit mediatik pro-Kremlinit
Last Updated on Dec 30 2014

E dashura e Putin merr timonin e grupit mediatik pro-Kremlinit

Alina Kabayeva, ish-gjimnaste olimpike e cila mendohet se është e dashura e Vladimir Putin, po mendon të udhëheq grupin mediatik më të madh pro Kremlinit. Kabayeva kaloi më shumë se gjashtë vjet si deputet dhe shumicën e herave ka...

Kronika e ZezFoto Lajme

Radio Jeta Islame
Monday, Jul 23 2012

Monday, Jul 23 2012

Sunday, Dec 07 2014

Alma Lama, ka treguar se ka mospajtime me këtë parti, me ç’rast kritikon ashpër kreun e saj, Albin Kurtin. Ajo thotë se nuk e ka ndërmend të ndryshoj konceptet për të siguruar një bashkëjetesë politike.

Lama, ka shfaqur haptazi mospajtime rreth koncepteve të “vetëvendosjes” duke e lënë hapur mundësinë e largimit. Ajo kritikon ashpër partinë e saj duke thënë se ka devijuar rrugën sidomos me daljen haptazi por shamive dhe mësimit mbi fe nëpër shkolla.

Fotot e para të Andi Lila me

Fillimisht ai ka zhvilluar një bisedë të shkurtër me

Read more

Ibra te Roma?

Negociatat nuk kane nisur ende, madje as që mendohet të

Read more

Ronaldo dhe Reali, më të

Në ceremoninë e çmimeve “Globe Soccer”, Kristiano Ronaldo

Read more

Premier League, Liverpool 4-1

Liverpul mundi Swansea City ne takimin e fundit te javes se

Read more

“Blick” kritikon Xhakën për

Sipas “Blick”, Xhaka nuk është hera e parë që e kryen një

Read more

Hummels dëshiron largimin nga

Qëndërmbrojtësi 26-vjecar, ndiqet prej kohësh nga disa

Read more

Zyrtare, Torres rikthehet te

Është zyrtare, Atletiko i Madridit arriti marrëveshjen me

Read more

Vazhdojnë kontradiktat rreth

Edhe pse Philippe Streiff njoftoi se Schumacher tani po i

Read more

Who's Online

We have 71 guests and no members online

Të Fundit

Mjeksia Islame