Lajmët
El-xhebbar (I gjithefuqishmi) - Wednesday, 10 December 2014 21:28
Rreth caktimit të Zotit - Wednesday, 10 December 2014 21:29
Mrekullia e Israsë dhe Miraxhit - Wednesday, 10 December 2014 21:30
Er-Rezzak 2 (Furnizuesi) - Wednesday, 10 December 2014 21:32

Thirr Në Radio Skype

Enrique: Do të përmirësohemi dhe do të luftojmë deri në fund
Last Updated on Dec 20 2014

Enrique: Do të përmirësohemi dhe do të luftojmë deri në...

Luis Enrique është i kënaqur me pozitën e Barcelonës në La Liga dhe thotë se katalunasit do të përmirësohen edhe më shumë në vitin e ardhshëm. Pas fitores ndaj Cordobas (5-0), Blaugranët janë vetëm një pikë prapa Real Madridit...
Krasniqi tepër i fortë për Dariusz Sek
Last Updated on Dec 20 2014

Krasniqi tepër i fortë për Dariusz Sek

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi, tregoi fuqinë e tij ndaj polakut Darius Sek, përballë të cilit fitoi në duelin e zhvilluar në Munih. Paraqitja e mirë e Krasniqit ishte që nga raundi i parë dhe vazhdoi deri në mbyllje të meçit.
Dy familje kosovare pajtohen pas nëntë vjetësh hasmërie
Last Updated on Dec 20 2014

Dy familje kosovare pajtohen pas nëntë vjetësh hasmërie

Gjatë këtij pajtimi u bë thirrje që vrasjet dhe hasmëritë të mos ndodhin më. Një grua që kishte vrarë burrin shumë vjet më parë kishte bërë që familja e saj të mbetej në hasmëri me familjen e viktimës. Por sot familjet u...
Shqiptarët kërkojnë largimin e “Parkut të Paqes”, serbët kundër
Last Updated on Dec 20 2014

Shqiptarët kërkojnë largimin e “Parkut të Paqes”,...

Shefi i Qarkut të Mitrovicës, Vasa Jeliq, i ka thënë agjencisë serbe të lajmeve Tanjug, se qëndrimi i serbëve në veri të Kosovës dhe i Qeverisë së Serbisë, është që Parku i Paqes duhet të vazhdojë të qëndrojë mbi urën e lumit...
SBASHK-u ultimatum Qeverisë deri më dhjetë janar
Last Updated on Dec 20 2014

SBASHK-u ultimatum Qeverisë deri më dhjetë janar

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës i ka dhënë Qeverisë së Kosovës ultimatum deri më 10 janar 2015 që të zbatojë Kontratën kolektive dhe rritjen e pagave të punëtorëve të arsimit për 25 për qind të premtuara nga...

Kronika e ZezFoto Lajme

Radio Jeta Islame
Monday, Jul 23 2012

Monday, Jul 23 2012

Sunday, Dec 07 2014

Alma Lama, ka treguar se ka mospajtime me këtë parti, me ç’rast kritikon ashpër kreun e saj, Albin Kurtin. Ajo thotë se nuk e ka ndërmend të ndryshoj konceptet për të siguruar një bashkëjetesë politike.

Lama, ka shfaqur haptazi mospajtime rreth koncepteve të “vetëvendosjes” duke e lënë hapur mundësinë e largimit. Ajo kritikon ashpër partinë e saj duke thënë se ka devijuar rrugën sidomos me daljen haptazi por shamive dhe mësimit mbi fe nëpër shkolla.

Saturday, Dec 20 2014 0 comment
Dy familje kosovare pajtohen pas

Gjatë këtij pajtimi u bë thirrje që vrasjet dhe hasmëritë të mos ndodhin më.

Një grua që

Saturday, Dec 20 2014 0 comment
Enrique: Do të përmirësohemi dhe

Luis Enrique është i kënaqur me pozitën e Barcelonës në La Liga dhe thotë se katalunasit

Enrique: Do të përmirësohemi

Luis Enrique është i kënaqur me pozitën e Barcelonës në La

Read more

Krasniqi tepër i fortë për

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi, tregoi fuqinë e

Read more

Neymar, i gatshëm për lojë

Neymar është rikuperuar plotësisht nga lëndimi dhe është i

Read more

Transferet e dështuara të

Arsene Wenger njihet si trajner, i cili nuk është shumë

Read more

Guardiola: Shaqiri do të

Pep Guardiola e ka hedhur poshtë mundësinë e largimit të

Read more

PSG interesohet për Benzeman

Paris Saint Germaini është në kërkim të një sulmuesi

Read more

United 114 milionë euro për

Sipas mediave në Spanjë, skuadra nga Old Traford është duke

Read more

Talenti shqiptar që po

Prinë në të gjitha ligat e Gjermanisë me 11 asistimet e

Read more

Who's Online

We have 14 guests and no members online

Të Fundit

Mjeksia Islame